Dlaczego stal chirurgiczna jest lepsza niż złoto i srebro?

Bransoletka z zapięciem ze stali szlachetnej i pozłacanymi kulkami dostępna w naszym sklepie

Biżuteria ze stali szlachetnej zaczeła pojawiać się na rynku jubilerskim stosunkowo niedawno. Stal jubilerska, czy też inaczej chirurgiczna, to sposób na świetną jakość bez wydawania fortuny. Możesz się cieszyć jej pięknym wyglądem, nie przykładając szczególnej uwagi do pielęgnacji biżuterii, co w połączeniu ze świetnym wykonaniem bransoletek i naszyjników z naszego sklepu Seashelljewellery daje gwarancję zadowolenia i trwałości.

Stal szlachetna jest nowoczesnym i bardzo modnym materiałem, którego wyższość nad metalami szlachetnymi, takimi jak choćby złoto i srebro, przedstawię poniżej. Stal szlachetna cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Jakie są jej zalety???

  • Trwalsza niż złoto i srebro
  • Odporna na zarysowania
  • Odporna na utlenianie i korozję, przez co zachowuje swój kolor
  • Ma zróżnicowaną powierzchnię, od lśniącej poprzez matową
  • Jest hipoalergiczna
  • Możemy ją dostać w wersji pozłacanej
  • Jest gładsza niż tytan!
  • Może być poddana sterylizacji

Podkreślić należy także fakt, iż biżuteria ze stali nierdzewnej w połączeniu z muszelkami cowrie bardzo często zabierana jest przez nas na wakacje i ma kontakt z piaskiem, słoną wodą, a także promieniowaniem słonecznym. Nie jest to jednak żadna przeszkoda, aby na plaży także wyglądać modnie, ponieważ biżuteria ta ma swoją ochronę UV, która uniemożliwia zmianę koloru pod wpływem światła. Słona woda także nie jest przeszkodą, aby biżuteria Seashelljewellery towarzyszyła nam w morskich kąpielach.

Wiele można pisać o stali. Ciekawostką jest to, że w jubilerstwie najczęściej używana jest stal szlachetna typu 316 L. Nie uczula, ale nie jest też tak, że nie zawiera Niklu. Zawiera! Śladowe ilości tak jak każdy materiał, z którym mamy styczność. Najważniejszy jest sposób reakcji materiału. W stali szlachetnej ilość niklu jest tak mała, że prawie nie następuje jego uwalnianie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s